Kdo jsem?

Jmenuji se Tomáš Fiala a studuji obor Tělesná výchova a sport  se specializací gymnastické sporty na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Od malička mě táta vedl ke sportu. Chtěl abych uměl bruslit a lyžovat jako každý správný kluk z vesnice.

Po fotbalu kterému jsem se věnoval celé dětství jsem v roce 2008 objevil parkour. Od roku 2011 se věnuji fireshow. Vystupoval jsem ve skupině AD INFINITUM, později Fajro. Účastním se jako spoluorganizátor festivalu ohňových umění Polná v plamenech. 

Založil jsem skupinu RockFire (2013) se kterou nadále vystupuji. Také jsem spolupracoval se skupinou Pyroterra.

V roce 2013 jsem se také začal věnovat akrobacii na šálách v Jihlavském DIODu, kde jsem patřil mezi první žáky a vždy se tam rád vracím a dokonce příležitostně učím.

V září roku 2014 jsem se zúčastnil natáčení jako člen komparzu v první českém parkourovém filmu Ani ve snu (2016).

Se studiem gymnastiky a přesunem do Prahy jsem se zaměřil více na šály a gymnastiku. Stojce se seriozně věnuji od ledna 2015 kdy sever Gymnastics bodies spustil GB Challange, a ještě seriózněji od září téhož roku po semináři s Petrem Růžičkou.

Studium na fakultě mi přineslo další možnosti a to například reprezentovat Českou Republiku na Světové Gymnaestrádě v Helsinkách, vystupovat pro Kostnickou Univerzitu nebo uspořádat workshop parkouru pro spolužáky.

Působil jsem jako lektor akrobacie na šálách v pražském Moschna Dance Center, v projektu Gymnastika pro děti a trénoval jsem mladší a starší žáky v oddíle FUNGYM v Jihlavské Sokole.

V září 2017 jsem začal pracovat v The Little Gym Praha jako instruktor gymnastiky pro děti od 3 do 12 let.

V prosinci 2017 jsem měl možnost, díky spolupráci se skupinou Pyroterra, vystupovat v Rockopeře v představení Faust.

Na podzim roku 2018 (v září 2 dny v Praze, a v listopadu 1 den v Norimberku) jsme si společně s Tomášem Vackem vyzkoušeli roli akrobata/kaskadéra ve filmu Resistance.


S KÝM JSEM TRÉNOVAL

Zúčastnil se workshopů s osobnostmi z různých odvětví: 

Handbalancer Yuval Ayalon (08/2019)

Mover a handbalancer Yuri Marmestein (03/2016)

Petr Růžička - pohyb je život - Semináře Stojka (09/2015), Páteř plná života (12/2016) a Pohyb (04/2017) 

Handbalancer Yuval Ayalon - Brusel (02/2019)

německá akrobatka na šále Jana Korb, Eliška Brtnická, Jan Jirák, Losers Cirque Company, Vertigo, Cirk La Putyka

Absoloval jsem týdenní kurz baletu, jazzu a moderny na JAMU 

Pravidelně jsem trénoval pod vedením akrobatky Stéphanie N'Duhirahe v KD Mlejn, Jaroslava Boltnara v Cirqueonu a Tomáše Pintéra v AirGym Praha

Fire workshopy: ex-Cirque du Soleil Srikanta Barefoot, Tomáš Horáček ze skupiny Pa-li-Tchi, Antti Suniala (FIN), Antonis Pasvantis (GR), Jan Herman, Marek Solnička ze skupiny Pyroterra, Colin Peterson, Lae Karenová